Trasy

Fabiánova stovka


Ultratrailový běh/pochod napříč brdskými hřebeny, který se koná v rámci Česko-Slovenského poháru v utraltrailu

Popis závodu:

Datum konání:13 – 15. 4. 2018
Start:ZŠ Mníšek p. Brdy,
Komenského 420, Mníšek p. Brdy
Pátek 13. dubna 2018 cca 22:30
Cíl:ZŠ Mníšek p. Brdy,
Komenského 420, Mníšek p. Brdy
Neděle 15. Dubna 2018 do 12:00
Registrace:v místě startu,
pátek 13. dubna 2018, 20:00 – 22:00
Trasa:cca 119 km s převýšením 3900+m

Registrace a startovné:

Online registrace * Registrace na místě **
24.1. - 22.2. 23.2. - 23.3. 24.3. - 6.4. Pouze ve výjimečných případech
400 Kč 500 Kč 600 Kč 800 Kč

* pro členy České asociace ultramaratonců bude startovné po registraci automaticky sníženo o 100 Kč

** jestliže nestihnete online registraci, je nutné poslat na e-mailovou adresu info [at] brdskastezka.cz informaci o této skutečnosti spolu s předpokládáným počtem účastníků. V opačném případě nemusí být start umožněn

Trasa:
Finální mapa trasy je zde.
GPX ke stazeni zde
Nicméně dojde ještě k upřesnění kolem úseku zvaném Lurdy, neb v této části budeme umožňovat dvě možné varianty trasy. První těžší, tak jak je na uvedena na mapě a druhá, která se vyhne suťovému poli, ale účastníci budou penalizováni 20 minutami.

Značení a kontroly na trati:
Speciální označení bude v úsecích, které se budou nacházet mimo turistické značení (reflexní prvky/doplňkové šipky), případě v nepřehledných úsecích a na rozcestí turistických cest.
Kontroly budou vyznačeny v itineráři trasy, bude se jednat o kombinaci tzv. samokontrol a kontrol v rámci občerstvovacích stanic.

Seznam občerstvovacích stanic:
- 15 km - 0:15 - 2:30 venkovní, stoupání od Řevnic
- 33 km - 3:00 - 9:00 venkovní, rozcestí Stožec
- 43 km - 4:00 - 12:00 venkovní, Studený vrch
- 53 km - 5:30 - 13:00 Běštín - bar Tequila (polévka)
- 64 km - 7:00 - 15:00 Čenkov - Hospoda Za vodou (polévka)
- 75 km - 8:30 - 18:30 venkovní, rozcestí Pod provazcem
- 90 km - 11:00 - 22:00 (od 9:30 bude kontrola na parkovišti u restaurace) Dobříš - restaurace Na Prachandě (polévka)
- 102 km - 10:30 - 24:00 Nový Knín - restaurace U Mikulášků (polévka)
V restauracích bude vždy polévka hrazena pořadateli, nápoje hrazeny startujícími. Na venkovních stanicích bude drobné občerstvením (pivo, nealko, ovoce/zelenina, sladkosti, pečivo, salám/sýr apod.).
Občerstvit se bude možné i v restauracích a obchodech, které budou na trase otevřené. V cíli závodu bude pro účastníky dostupné teplé jídlo a nápoje.
Na startu a v cíli závodu je přísný zákaz konzumace veškerých alkoholických nápojů.

Časový limit:
Jelikož jsme limitováni zázemím ZŠ Mníšek p. Brdy, je stanoven časový limit na neděli 15.4 2018 do 12:00. Limit je tedy nastaven na 37 hodin. Jestliže by se ovšem některý z účastníků zpozdil, domluvíme individuální místo ukončení a předání věcí.

Ubytování:
V centru závodu za mírný poplatek, případně penziony v Mníšku p. Brdy. V zázemí závodu bude dostupné také sociální zázemí (sprchy, WC)

Doporučená výbava:
Čelovka s náhradním akumulátorem/bateriemi, mapa oblasti Brdy – Hřebeny případně nahraná trasa v GPS/telefonu, mobilní telefon, izotermická fólie, dostatečná finanční hotovost.
Ostatní vybavení stejně jako oblečení necháváme na uvážení účastníků s ohledem na aktuální vývoj počasí.

Odstoupení ze závodu:
V případě odstoupení ze závodu je účastník povinen neprodleně informovat o této skutečnosti pořadatele závodu prostřednictvím SMS zprávy (číslo bude uvedeno v itineráři trasy). Dopravu do místa cíle pořadatel nezajišťuje, účastník se bude muset dopravit do prostoru startu/cíle na vlastní náklady veřejnou dopravou.

Mezinárodní závod v ultramaratonu EuropaCup


Běžecký závod dlouhý 49 km, který se koná v rámci seriálu Mezinárodního závodu v ultramaratonu EuropaCup ECU

Popis závodu:

Datum konání:Sobota 14. 4. 2018
Start:ZŠ Mníšek p. Brdy,
Komenského 420, Mníšek p. Brdy
Sobota 14. dubna 2018 cca 9:00
Cíl:ZŠ Mníšek p. Brdy,
Komenského 420, Mníšek p. Brdy
Sobota 14. Dubna 2018 do 17:00
Registrace:v místě startu,
Sobota 14. dubna 2018, 6:00 – 8:00
Trasa:cca 49 km s převýšením 1220+m

Registrace a startovné:

Online registrace * Registrace na místě **
24.1. - 22.2. 23.2. - 23.3. 24.3. - 6.4. Pouze ve výjimečných případech
400 Kč 500 Kč 600 Kč 800 Kč

* pro členy České asociace ultramaratonců bude startovné po registraci automaticky sníženo o 100 Kč

** jestliže nestihnete online registraci, je nutné poslat na e-mailovou adresu info [at] brdskastezka.cz informaci o této skutečnosti spolu s předpokládáným počtem účastníků. V opačném případě nemusí být start umožněn


Trasa:
Finální verze trasy : zde
GPX ke stazeni zde

GPX/KML verzi trasy můžete exportovat na uvedených stránkách.
Povrch trasy bude v kombinaci asfalt/nezpevněný povrch, místy bude vedená úzkými lesními cestičkami. Uvedené úseky se pokusíme jasně vyznačit v mapě

Značení a kontroly na trati:
Speciální označení které znáte z předchozích let, tj. využití kolíků s reflexním nástřikem a šipkami v křižovatkách.

Seznam občerstvovacích stanic:
- 4 km - 9:15 - 12:30 rozcestí červené tur. značky a silnice 116 z Mníšku p. Brdy do Řevnic
- 14 km - 9:15 - 12:30 rozcestí červené tur. značky a silnice 116 z Mníšku p. Brdy do Řevnic
- 23 km - 10:30 - 14:00 rozcestí Na Soudném
- 31 km - 11:00 - 16:00 rozcestí Pod Židovým paloukem
- 43 km - 12:00 - 16:30 rozcestí Chouzavá
Na stanicích bude dostupné drobné občerstvením (pivo, nealko, ovoce, sladkosti, pečivo apod.). V cíli závodu bude pro účastníky dostupné teplé jídlo a nápoje.

Časový limit:
Časový limit byl stanoven na 8 hodin. Předpokládáme, že nikdo z běžců by neměl mít problém tento limit splnit.

Ubytování: V centru závodu za mírný poplatek, případně penziony v Mníšku p. Brdy. V zázemí závodu bude dostupné také sociální zázemí (sprchy, WC)

Odstoupení ze závodu: V případě odstoupení ze závodu je účastník povinen neprodleně informovat o této skutečnosti pořadatele závodu prostřednictvím SMS zprávy (číslo bude uvedeno v itineráři trasy). Dopravu do místa cíle pořadatel nezajišťuje, účastník se bude muset dopravit do prostoru startu/cíle na vlastní náklady veřejnou dopravou.

Turistické doprovodné trasy


Popis závodu:

Datum konání:14. 4. 2018
Start:ZŠ Mníšek p. Brdy,
Komenského 420, Mníšek p. Brdy
Sobota 14. dubna 2018 6:30 – 11:00 (dle trasy)
Cíl:ZŠ Mníšek p. Brdy,
Komenského 420, Mníšek p. Brdy
Sobota 14. dubna 2018
Registrace a startovné:V místě závodu v sobotu 14. dubna 2018.
Trasy 15/25 km za 25,- Kč, 55km za 40,- Kč
Trasy: - trasa 55km/1700m+ povede přes barokní areál Skalka, vrch Hvíždinec, Kamennou, Pišťák, Babku, Studený vrch, Hradec zpět do Mníšku pod Brdy
- trasa 25km/800m+ povede přes barokní areál Skalka, Hvíždinec, Babku, Pišťák a Jezírko zpět do Mníšku pod Brdy
- trasa 15km/550m+ povede přes barokní areál Skalka, Babku a Jezírko zpět do Mníšku pod Brdy
Upozorňujeme všchny zájemce, že trasy budou mnohem více techničtější a náročnější než tomu bylo v minulosti.


Trasy:
- 15 km/ 550m+ trasa vás zavede na největší a z dálky nejzřetelnější dominantu Mníšku pod Brdy, barokní areál Skalka, kde se můžete občerstvit.
Dále se podíváte na vrchol Babky odkud je krásný výhled na Berounsko a za dobrého počasí i Prahu. Pokračujete po modré turistické značce, která vás zavede k výhledu na Jezírko, kde se nachází osada El Paso, které zde vznikla již ve třicátých letech minulého století.
Odtud vás čeká návrat zpět do Mníšku pod Brdy přes Stříbrnou Lhotu, podél zámeckého rybníku s netradičním pohledem na zámek v Mníšku pod Brdy až zpět do cíle pochodu, tedy mníšecké základní školy. Detailní trasa pochodu k nalezení zde
GPX ke stazeni zde

- 25 km/ 800m+ trasa vás zavede za krásnými výhledy po okolí a to jak na známá, tak si dovolíme tvrdit, i méně známá místa.
Své putování začnete výstupem na barokní areál Skalka. Doporučujeme využít zdejšího občerstvení pro posílení na další cestu. Dále půjdete po červené turistické značce až k rozcestí U Šraňku odkud již půjdete po modré značce až na skalní vyhlídku Hvíždinec s překrásným výhledem do údolí Berounky. Při návratu zpět vás zavedeme ještě na jednu méně známou vyhlídku, která nabízí také nevšední pohled na Berounsko a Karlštejn.
Navrátíme se zpět na modrou turistickou značku, která nás zavede klesáním na okraj obce Řevnice. Následuje výstup kolem lesního divadélka za další nádhernou vyhlídkou s názvem Babka, která nám nabízí pohled na hostomickou dolinu, za dobré viditelnosti zahlédneme i vrcholky severozápadní části brdského pohoří, hřbety Radče. Ještě dál k severu jsou vidět Křivoklátské lesy a hřbet Děda na jehož konci je vidět zástavba Berouna. Trasa nás dále zavede na kraj kamenného valu bývalého hradiště na Pišťáku, vyhlídky, která není tolik známa jako sousední Babka, ale i přesto zde jsou kouzelné vyhlídky na Berounsko.
Dále již pokračujeme ve šlépějích kratší trasy, tedy přes Jezírko, dále po žluté a červené turistické značce zpět do Mníšku pod Brdy.
Detailní trasa pochodu k nalezení zde
GPX ke stazeni zde

- 55 km/ 1700m+ trasa je takovým nahlédnutím pod pokličku nejdelší stovkařské varianty, neboť její části Vás zavedou na místa, kudy Fabiánova stovka bude vedena.
Začneme opět stoupáním na Skalku a dále po červené až k rozcestí U Šraňku. Zde se vydáme doleva po neznačené trase na vrch Hvíždinec a následujeme Fabiánovu stovku přes Kamennou až na rozscestí s modrou turistickou značkou.
Následně navštívíte Pišťák, Babku a Jezírko stejně jako kratší trasy. Odtud se po modré dostanete dolů k legendární restauraci U Zrzavého paviána v Halounech. Vřele doporučujeme využít zdejší zázemí a doplnit energii na další cestu, neboť další hospůdka bude až na 43km.
Následuje stoupání po zelené značce na rozcestí Na Soudném odkud pokračujeme po Hřebenové cestě a červené turistické značce až na Stožec. Ze Stožce se opět vydáme částečně po stopách nejdelší varianty pochodu a užijeme si mnohé lesní pěšinky až k napojení na žlutou turistickou značku a rozcestí Jelení palouky. Pokračujeme po červené značce na Studený vrch, kde nám zdejší rozhledna nabídne možnost skvělých rozhledů a místní obsluha také drobné občerstvení.
Po vlastním značení přes vrch Hradec s nádherným výhledem na Dobříš pokračujeme dále. Seběhneme zpět a podél přírodní rezervace Hradec pokračujeme krásnými bukovými porosty až na rozcestí pod Stožcem, kde se napojíme opět na červenou turistickou trasu, kterou po několika stovkách metrů opustíme a vydáme se k přístřešku u sochy Sv. Václava.
Pokračujem až na rozcestí se žlutou turistickou značkou, která nás bude doprovázet až do cíle pochodu. V obci Kytín vřele doporučujeme navštívit místní nedávno otevřený pivovar, kde můžeme skvěle doplnit energii.
Detailní trasa pochodu k nalezení zde
GPX ke stazeni zde

Upozorňujeme všechny zájemce, že trasy budou mnohem více techničtější a náročnější než tomu bylo v minulosti.

Seznam občerstvovacích stanic:
Není předpokládáno, nicméně v případě souběhu s hlavní 100+km a v případě přítomnosti dobrovolníků bude možné kontrolu využít.

Odstoupení ze závodu: V případě odstoupení ze závodu je účastník povinen neprodleně informovat o této skutečnosti pořadatele závodu prostřednictvím SMS zprávy (číslo bude uvedeno v itineráři trasy). Dopravu do místa cíle pořadatel nezajišťuje, účastník se bude muset dopravit do prostoru startu/cíle na vlastní náklady veřejnou dopravou.